Kulturní a přírodní památky

Náš penzion je coby kamenem dohodil od Lednicko-valtického areálu. O této památce UNESCO už asi slyšel každý. Vyčerpávající informace najdete tady, my pro vás máme několik méně známých tipů.

Mapa kulturních a přírodních památek

Dobrý přehled o krásných místech v okolí Včelařského Dvora vám dá naše mapka.

Od Lednického zámku loďkou po Dyji

Nástup na loďky je v přístavišti asi 300 metrů od zámku. První výstupní stanicí je Minaret. Další část plavby vede meandry Dyje k Janovu hradu. Během plavby na vás budou z vody vykukovat želvy nádherné, štěstí můžete mít dokonce i na bobry. Ze zastávky Janův hrad se můžete projít zpět k lednickému zámku. Zelená turistická značka vás provede nádherným zámeckým parkem.

Z letohrádku Tři grácie na unikátní statek Nový dvůr

Letohrádek, kterému se podle sousoší říká Tři Grácie, je jednou z nejoblíbenějších zastávek v areálu. Pouhý kilometr od něj můžete navštívit méně známou atrakci, a to empírový statek Nový Dvůr. Architektonicky unikátní stavba z počátku 19. století sloužila k chovu ovcí. Její součástí je kruhová rotunda s překrásně malovaným salonkem. Statek nabízí vnitřní i venkovní posezení pro znavené turisty včetně občerstvení.

Zámeček Belveder nedaleko Valtic

Klasicistní zámeček Belveder se nachází asi 1 km severně od Valtic. Původně byl určený k chovu bažantů pro lokální panstvo, dnes vás potěší výhledem na okolní krajinu. Sezónní kavárna zde nabízí posezení na terase, kde se můžete zaposlouchat do zpěvu ptáků a osvěžit se kávou v květinovém porcelánu.

Máte chuť vyrazit ještě dál? Pak doporučujeme:

Stezka Bosou nohou

Netradiční naučná Stezka Bosou nohou vás zavede na příjemnou procházku hranicemi České republiky a Rakouska.

Archeopark Pavlov

Archeopark Pavlov nabízí výlet do pravěku i za moderní architekturou.

Rozhledna Kobylí vrch

Kousek od Archeoparku objevíte netradiční spirálovou rozhlednu Kobylí vrch.

Koupání v lomě

Za přírodním koupáním vyrazte do lomu U Mariánského mlýna nedaleko Mikulova.

Galerie Konvent

V Mikulově navštivte Galerii Konvent v prostorách bývalého kapucínského kláštera.